Technika podłączenia

INTERNET RADIOWY

Internet radiowy jest takim typem sieci internetowej, w którym sygnał dociera do klienta bezprzewodowo (w częstotliwości 5 GHz). Wysyłany sygnał jest cyfrowy, dlatego też wymaga odpowiedniego urządzenia do jego odbioru. Internet przesyłany w ten sposób jest bardzo dobrą alternatywą dla domków jednorodzinnych, które posiadają dostęp do przestarzałej infrastruktury innych operatorów. Anteny na wysięgniku montujemy w oknie, na balkonie lub dachu i wprowadzamy od niej kabel do mieszkania.

INSTALACJE KABLOWE

Od skrzynki teletechnicznej znajdującej się na klatce prowadzimy okablowanie do mieszkania we wskazane miejsce przez klienta. Instalacja zakończona jest gniazdkiem, do którego podłączone jest urządzenie klienta.

INSTALACJE ŚWIATŁOWODOWE

Podczas instalacji wprowadzamy kabel światłowodowy do mieszkania od skrzynki teletechnicznej znajdującej się na klatce. Instalacja ta zakończona jest gniazdkiem, do którego podłączone jest urządzenie firmy Maxnet.

WYMAGANIA SPRZĘTOWE USŁUG INTERNETOWYCH DLA PRĘDKOŚCI POBIERANIA DANYCH 100Mb/s i 200Mb/s.

Wymagania minimalne

Wymagania rekomendowane

Karta sieciowa  1Gbit/s 1Gbit/s
 Karta bezprzewodowa Zgodna ze standardem IEEE 802.11b\g\n Zgodna ze standardem IEEE 802.11b\g\n
Pamięć RAM  2048MB 2048MB
 Procesor 2.0GHz Klasy Core 2 Duo 2.0GHz lub szybszy
System operacyjny Windows 2000 lub wyższy Windows XP lub wyższy

Wymagania minimalne nie gwarantują osiągnięcia optymalnej przepustowości łącza.
Zaznaczamy, że ze względu na właściwości technologii WiFi, parametry transmisji danych za pośrednictwem połączenia bezprzewodowego mogą być niższe od prędkości osiąganych przy połączeniu kablowym.
W przypadku korzystania z routera firmy Maxnet, zalecamy aktualizację sterowników karty sieciowej do najnowszej wersji udostępnionej przez producenta karty sieciowej.